فقط در تهران به همراه سرویس رایگان
نحوه شستن لباس پارچه‏ای و مراقبت از آن - خشکشویی آنلاین تکواش

نحوه شستن لباس پارچه‏ای و مراقبت از آن - خشکشویی آنلاین تکواش

نحوه شستن لباس پارچه‏ای موضوعی است که در مورد آن بسیار سؤال می‏شود. انواع مختلفی از لباس‏های پارچه‏ای وجود دارند که نحوه شستشوی آن‌ها متفاوت است.

برای شستن لباس پارچه‏ای از جنس پنبه لازم است خشکشویی‏ها دمای آب مناسب این نوع لباس‏ها انتخاب کنند و پس از آب‌کشی و خشکشویی اولیه باید آویزان شوند. برای اتو کردن پارچه‌های پنبه‏ای باید از اتوی بسیار گرم با بخار زیاد و در صورت وجود چین و چروک‌های زیاد از یک اسپری آب اضافی برای کم کردن چروک‏ها استفاده شود. این نوع لباس‏ها پس از شستشو جمع نمی‏شوند.

برای شستن لباس پارچه با جنس ویسکوز یا ریون و یا ترکیبی از دو جنس باید دمای آب پایین‏تر از لباس پنبه‏ای باشد. برای اتو کردن این نوع لباس‏ها لازم نیست اتو خیلی گرم و یا با بخار زیاد باشد.

بهتر است با گرمای ملایم آن‌ها را اتو کنید. در صورت نیاز از بخار استفاده کنید. برای شستش لباس پارچه‌ای از جنس کتان لازم نیست آب را زیاد گرم کنید، زیرا این نوع لباس‏ها با آب گرم بیشتر جمع می‏شوند. برای اتو کردن این نوع لباس‏ها باید از اتو با بخار زیاد همراه با اسپری آب استفاده کنید تا هم باز شوند و هم چروک‏های لباس از بین بروند.


برای شستن لباس از جنس جین لازم است آن در درون کیسه مخصوص لباسشویی بریزید تا رنگ پارچه حفظ شود. با انتخاب دمای مناسب آب این نوع لباس‏ها به خوبی تمیز می‏شوند. لازم است برای اتو کردن لباس‏های جین از اتوی گرم با بخار زیاد استفاده کنید.

حتماً تمیز کردن و شستن لباس پارچه‏ای از جنس پشم را به خشکشویی‏ها بسپارید؛ زیرا شستشو با دست باعث می‏شود شکل لباس شما مانند روز اول نشود. روند شستشوی این نوع لباس‏ها در خشکشویی بر یکپارچگی فرم و رنگ پارچه تأثیر می‌گذارد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که هنگام تحویل انواع لباس‏های پارچه‏ای به خشکشویی، دقت کنید لیبل شستشوی لباس، روی لباس باشد تا به بهترین شیوه لباس‏های شما تمیز شوند.

سفارش تلفنی