سرویس رایگان برای سفارشات بالای 100 هزار تومان
شستن لباس چرمی و داستان هایی که به دنبال دارد!!

شستن لباس چرمی و داستان هایی که به دنبال دارد!!

لباس چرمی معمولاً بسیار گران قیمت است. متأسفانه معمولا مردم نمی‏دانند که با تمیز کردن منظم لباس چرمی نمی توانند از این لباس گران قیمت محافظت کنند

زیرا شستشوی زیاد موجب فرسودگی و غیر قابل استفاده شدن لباس چرمی می شود. اکثر لباس‏های چرمی مخصوصاً کت‌های چرمی قبل از ارسال به خشک‌شویی‌ها به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند؛ بنابراین به‌شدت کثیف هستند.

ن‌ها عموماً در طی چند سال فرسوده می‏شوند و ممکن است ترک خورده و لکه دار شوند. این امر می‌تواند شستن لباس چرمی را دشوار کند. ما توصیه می‌کنیم سالی دو بار به طور کامل اقدام به شستن لباس چرمی کنید و پس از آن از یک نرم کننده و محافظ استفاده کنید. با این کار حتی پس از چندین بار استفاده و شستن ، از چرم لباس‏های شما به خوبی محافظت می‏شود و طول عمر آن افزایش می‌یابد

یک بخش مهم در شستن لباس چرمی در خشکشویی، پاک کردن لکه‌های روغن باقی مانده روی یقه‌ها و سر آستین است؛ بنابراین بخشی از فرآیند تمیز کردن لباس‏های چرمی، حذف و از بین بردن روغن‏های به جا مانده روی آن است. این روغن‌ها الیاف چرم را نرم می کنند.

با این حال، حذف جزئی آن‌ها باعث می‌شود لباس پس از خشکشویی، از نظر ظاهری مستحکم‌تر و سبک‌تر شود. بنابراین پس از استفاده از پاک کننده‏‏های موجود در خشکشویی باید مجدداً از روغن مخصوص روی لباس چرمی استفاده کرد. این کار لباس را نرم می‌کند و آن را تا حد امکان نزدیک به حالت و رنگ اصلی بر می‏گرداند.

 برخی از نکاتی که باید در مورد شستن لباس چرمی در خشکشویی بدانید:

• نباید این نوع لباس ها قبل از شستشو بسیار کثیف و آلوده باشند.
• به خشکشویی خود هرگونه اطلاعات مراقبتی که همراه با لباس است را ارائه دهید.
• به لکه‌ها و آلودگی‌های قدیمی و سخت اشاره کنید.
در نهایت ذکر این نکته ضروری است که فرآیند تمیز کردن چرم معمولاً 5-7 روز کاری طول می‌کشد.